Меню
Ваш кошмк

Струни для смичкових інструментів

Однією з принципових складових чудового звучання смичкових інструментів вважаються якісні і правильно підібрані струни. Раніше для виготовлення струн використовував жили і кишкові тканини тварин, кінські волосся і метали. Сьогодні ж струни для смичкових виготовляють, як з натуральних, так і синтетичних матеріалів.

Що стосується останніх, то за звучанням вони нічим НЕ поступаються моделям з натуральних матеріалів, при цьому є недорогою альтернативою.

Струни для скрипок та альтів

Скрипки та альти дозволяють досягти потрібний характер і тембр звучання тільки завдяки спеціальними струнам. Струни для цих музичних інструментів різняться такими характеристиками як довжина і товщина, але різниця між ними не така велика, як у випадку моделей для контрабасу і віолончелі.

Для виготовлення натуральних струн для скрипки і альту вживають жили і кишкові тканини овець і кіз, а синтетичні виробляються з металу, нейлону, шовку та ін.

Струни для альт більш товсті, ніж для скрипки, тому дають інше звучання - більш низьке і глухе. Для звонкости і чистоти звучання струн вживають оплетку з: бронзи, сталі, хрому, срібла або нікелю.

Сьогодні все частіше метал використовується не тільки в якості обплетення, але і сердечника.

Струни для віолончелі та контрабасу

Оксамитове і глибоке звучання віолончелі багато в чому досягається завдяки струнам. Як і у випадку моделей для альт і скрипок струни для віолончелі виробляли з матеріалів тваринного походження.

Зараз найбільш поширеними вважаються синтетичні матеріали. Вони не тільки відрізняються більш доступною ціновою політикою, але і більш прийнятні з естетичної точки зору.

Для збільшення площі контактної поверхні на віолончельних струнах додатково здійснюється відшліфовування металевої сітки. Це дозволяє значно поліпшити акустичні властивості музичного інструменту.

Найбільш довгими, міцними і товстим струнами серед всього модельного ряду, представленого для смичкових, є вироби для контрабасу. Вони дозволяють витримувати величезне напруження і досягти неповторного звучання.

Струни для контрабасу є найбільш дорогим, проте, в силу своєї міцності і довговічності змінюють їх вкрай рідко. Крім того, зняття струн є сильним навантаженням на контрабас, що може нашкодити музичному інструменту.

Показано з 1 по 50 із 190 (4 сторінок)
Найбільш популярні струни для смичкових інструментів у 2021 році це: ✓ DAddario J810 4/4MThomastik-Infeld 130MSThomastik-Infeld 129MSThomastik-Infeld S15Thomastik-Infeld 135
Найдорожчі струни для смичкових інструментів у 2021 році це: ✓ Thomastik-Infeld 196 за 7195 грн ✓ Thomastik-Infeld 147 за 4970 грн ✓ Thomastik-Infeld 31 за 3698 грн