Меню
Ваш кошмк

Струни для бас-гітари

Струни для бас гітар мають певні механічні властивості, завдяки яким звучання має належну басову музикальність. Саме тому, такі комплекти виробляють з цільного сталевого дроту в поєднанні з однією або декількома обмотками.

Як вибрати струни для бас-гітари?

Для того, щоб вибрати правильні комплектуючі для свого інструменту в першу чергу зверніть увагу на кількість струн в наборі. Більшість виробників випускають в комплектах для 4-, 5-, а також 6-струнних гітар.

Ця інформація міститься безпосередньо на упаковці, де також вказується товщина цих струн.

Що стосується натягу струн, то їх буває три види: легке, середнє і важке. Чим сильніше буде натяг, тим яскравіше і голосніше звучить гітара. Якщо ви початківець виконавець, то краще віддати перевагу легкому натягу для полегшення гри.

Також важливо правильно підібрати товщину струн. Для 4-струнних бас гітар найчастіше вибирають комплекти з товщиною 45-105.

Варто відзначити, що чим товще струна, тим потужніший звук вона видає, але притискаються вони досить складно.

На упаковці є інформація і про довжину мензури (відстань від струнотримача до поріжка на голові грифу). Найбільш поширений варіант цієї величини для бас гітар - 34 дюйма, але позначають її не в цифрових значеннях, тому вибирайте набори з позначками - Medium Scale або Long Scale.

Серед варіантів обмотки можна вибрати такі типи:

  • кругла - є найпопулярнішою і підходить для будь-якого стилю гри. Характеризуються яскравим звучанням, але з часом лади занадто зношуються;
  • плоска - дуже популярна в джазі, кантрі і блюз завдяки своєму м'якому звучанню. Найчастіше встановлюються на безладові баси, щоб зберегти накладку грифу;
  • напівкругла - дозволяє частково знизити шуми, при цьому звук виходить більш яскравим в порівнянні з плоскими струнами.

Популярні бренди струн для бас гітар

Серед бюджетних варіантів струн для бас гітари найбільш відомим виробником вважається Elixir. Вони досить довговічні у використанні, особливо при палацовій грі. Що стосується гри з медіатором, то вони можуть швидко пошкодитися.

DAddario пропонує виконавцям безліч серій і калібрів, тому вони вважаються одними з найбільш популярних з продажу в усьому світі. Струни бренду відмінно реагують на динаміку.

Якщо ви віддаєте перевагу жорсткі і тугим струнам з високим натягом, то рекомендуємо звернути увагу на комплекти бренду Ernie Ball.

Показано з 1 по 50 із 292 (6 сторінок)

Струни для бас-гітари: часті питання

Найбільш популярні струни для бас-гітари у 2022 році це:
Найдорожчі струни для бас-гітари у 2022 році це: