Меню
Ваш кошмк

Струни

Найкращі струни для гітари

струни для гітари

Струни є одним з ключових елементів будь-якого струнного музичного інструменту, адже саме вони в поєднанні з іншими частинами акустики забезпечують глибоке, красиве і гармонійне звучання.

При цьому, абсолютно не важливо для якого виду гітари, банджо, мандоліни чи укулеле призначені самі струни, адже далі піде мова про струни, як ланцюжку формування звуку.

Основні види струн

Всі струни можна розділити на кілька груп залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені, а саме:

 • з натуральних матеріалів;
 • з синтетичних матеріалів;
 • вироби на металевій основі.

Натуральні моделі дуже складно знайти навіть сьогодні, однак, музичні виконавці і не прагнуть їх використовувати. Адже натуральні матеріали швидко зношуються і дуже вибагливі до збереження (не терплять вологу і високу температуру).

На синтетичні струни завжди великий попит і в цілому їх можна розділити на види:

 • нейлонові - найчастіше купуються для класичних гітар. Вони досить м'які, тому відмінно підходять для новачків, а в якості обмотки найчастіше використовується мідний дріт зі срібним покриттям. Все це дозволяє підвищити зносостійкість продукції;
 • карбонові - відрізняються більш дзвінким звучанням, так як карбон володіє більшою щільністю в порівнянні з нейлоном. При однаковому натягу карбонові струни мають менший діаметр.

Для виконання естрадної музики, року та блюзу більше підійдуть металеві струни. Звук виходить більш дзвінким і насиченим. Металеві моделі рекомендується використовувати на гітарах з посиленою конструкцією (вестерн, джамбо, дредноу), так як натягувати їх потрібно в 3 рази сильніше, ніж синтетичні.

Струни для гітари

Гітарні струни в залежності від матеріалу поділяють на синтетичні (нейлонові, карбонові) і металеві (нікелеві, сталеві, бронзові і з полімерним покриттям).

Вибір матеріалу струн залежить від типу гітари, а також характеру звучання, яке ви бажаєте отримати.

Крім того, розрізняють гітарні струни з опліткою і без неї. Останні використовуються як найтонші: перша, друга і в рідкісних випадках третя.

Від типу обплетення також безпосередньо залежить звучання вашого музичного інструменту. Всього розрізняють 4 види обплітки:

 • плоска - володіє глухим приглушеним звучанням, має приємну на дотик структуру;
 • кругла - дозволяє створювати дзвінке звучання і видає свист при зіткненні з пальцями, такі струни зношуються досить швидко;
 • напівкругла - об'єднує переваги перших двох варіантів обплітки;
 • гексагональна - шестикутна форма струни дозволяє досягти відмінного звучання гітари, але через наявність гострих ребер при частому використанні може привести до швидкого зносу ладів.

При виборі гітарних струн на особливу увагу заслуговує бренд, адже кращі марки відповідають за якість своєї продукції. Наш багаторічний досвід дозволив сформувати список виробників якісних гітарних струн: D'Addario, Elixir, Ernie Ball, GNS, Fender і інші.

Як вибрати товщину гітарних струн?

На вибір товщини струн впливає декілька чинників, серед яких:

 • мензура гітари - стандартний розмір мензури становить 25.5, чим вона довша, тим більше будуть натягнуті струни. Якщо мензура вашої гітари менше, то вам потрібно купити більш товстий набір;
 • натяг струн - чим вони товщі, тим більше їх натяг. Але завдяки меншій амплітуді коливань вони видають більш плоский і тьмяний звук, що найбільше помітно на тонких струнах без обмотки;
 • в залежності від ладу можна купити струни для гітари в збалансованих (8-38, 9-42, 10-46, 11-50, 12-54, 13-56) і незбалансованих наборах (9-46, 10-52, 11- 52, 12-56 / 60). Перші використовуються для стандартного або зниженого ладу на рівну кількість півтонів всіх струн. Другі - стануть відмінним вибором для поціновувачів дроп-строїв (друга струна знижена на тон) і для тих, хто віддає перевагу відкритому та гібридному налаштуванню гітари.

Для гітар з подовженою мензурою (баритони) підійдуть самі товсті комплекти струн: 12-60, 13-72. Застосовуються вони в сильно знижених строях - Standart A і нижче.

Далі розглянемо, які комплекти струн підійдуть до вашої гітари в залежності від її ладу.

Standart E

8-38 - мають дуже маленький діаметр, завдяки чому можна робити мікробенди просто сильним притисненням струни до ладів. Однак, набір досить специфічний і більше підходить досвідченим виконавцям.

9-42 - відмінно підходять початківцям і встановлюються на всі серійні гітари Fender.

10-46 - вважається найпопулярнішим калібром для гітар стандартного ладу, з їх допомогою виходить ідеальний баланс між повнотою звучання та зручністю.

9,5-44 - ідеальний комплект для тих, хто вважає за краще динамічне звучання і часті бенди.

11-50 - даний комплект популярний у виконавців блюзу та легкого року.

12-54 - володіють високим натягом і підходять для гітар з пустотами всередині деки, в процесі виконання джазу або блюзу.

Drop D

9-46 - вважається аналогом класичного 9-42, але для гітари drop ладу.

10-52 - аналог комплекту струн 10-46.

10-50 - цей комплеккт не відрізняється особливою популярністю, але багато виконавців вважають його більш збалансованим для дропу і приємним при виконанні, ніж 10-52.

10-60 - відноситься до незбалансованих комплектів для виконання важкої музики.

11-54 - комплект дозволяє отримати яскравий і потужний звук, при виконанні гармонійних партій.

11-56 - володіють об'ємним і глибоким звучанням, але підходить виконавцям з сильними пальцями.

Standart D

10-46 - призначений для співучих лід-партій, мають натяг нижче середнього.

11-50 - відрізняються добре збалансованим натягом.

12-54 - підходять для виконавців блюзу і мають натяг вище середнього.

13-54 - володіють сильним натягом і глибоким потужним тоном.

Drop C

10-60 - хороший варіант для цього ладу. Перші три струни добре тягнуться, а низькі звучать глибоко і монолітно.

11-52 - мають натяг нижче середнього і володіють мінімальним значенням товщини для цього ладу.

11-54 - є класичним набором для дроп С.

11-56 - володіє посиленим звуком низьких струн.

12-54 - має більш товсті високі струни.

12-60 - відмінно підходять для виконавців важкої музики з мінімумом лід-партій, мають сильний натяг.

Standart C #

12-54 - оптимальний баланс.

13-56 - мають більш потужне звучання і натяг вище середнього.

Drop B

12-60 - вважається класичним набором для ладу drop B.

12-68 - володіє посиленими басами і потужним звучанням ритм-партій.

Standart B

13-62 - вважається класичним набором для ладу standart B.

13-65 - мають більш сильний натяг басових струн.

Drop A

12-68 - володіють відмінним балансом і середнім натягом.

13-72 - відмінно підходить для виконавців death і doom metal, sludge, так як мають глибоке звучання і володіють високим натягом.

Standart A

14-68 - мають відмінний баланс і середній натяг.

Як вибрати струни?

Процес вибору струн для музичного інструменту може викликати безліч труднощів і питань, особливо для новачків. Тому можете скористатися кількома рекомендаціями:

 1. Звертайте увагу на товщину струн. Комплекти з товщиною 0,10-0,48 і 0,11-0,52 дозволяють досягти кращої передачі звуків, а 0,12-0,56 - надають об'ємний звук і підійдуть для професійних виконавців, так як відрізняються твердістю.
 2. Для акустичних гітар підходять сталеві варіанти, а для класичних - синтетичні.
 3. Чим вище ціна комплекту струн, тим вони більш зносостійкі, а також мають високу якість звучання.
 4. Не використовуйте для інструменту нехарактерні для нього струни, в кінцевому рахунку це нерідко призводить до його виходу з ладу.

Де купити струни до гітари

Якщо вам необхідно підібрати якісні струни для гітари, то музичний магазин Monkey Music – саме те, що потрібно. В нашому онлайн каталозі ви знайдете оригінальні комплекти акустичних струн, а також набори для електрогітар. Ми пропонуємо тільки оригінальну продукцію від світових виробників, якість котрих перевірена часом.

У нас можна купити струни для гітари різного калібру, типу обмотки та матеріалу. Окрім цього ми подбали, щоб наші клієнти могли придбати розширені комплекти на 7, 8, 10 та 12 струн. Наші продавці завжди готові допомогти підібрати той варіант, який потрібен гітаристу.

Показано з 1 по 50 із 1843 (37 сторінок)

Струни: часті питання

Найбільш популярні струни у 2023 році це:
Найдорожчі струни у 2023 році це: